Offline

Ampumahiihto

Etusivu » Pitkävetovihjeet » Ampumahiihto
Lajitilastot
Yhteensä vihjeitä327
Palautus%95.51 %
Panostetut yksiköt1755.85
Voitettuja yksikköjä1677.01
Nettovoitto-78.84
Voitto161
Puolivoitto0
Häviö166
Puolihäviö0
Push0
Void3
TOP vihjaajat
#VihjaajaVetojen määräP%K. Panos
1.latemani16491.93 %7.42
2.pino103108.07 %1.9
3.Travgubbe3698.63 %6.27
4.JDF11125.71 %1.75
5.habs588.26 %9.2
Sarjat
Sarjan nimiVetojen määräP%panoksia yhteensä
Maailmancup18294.22 %987.4
MM-kisat 20207599.22 %332.75
Olympialaiset 202239100.93 %228.2
MM-Kisat 20213189.72 %207.5
TOP bookkerit
#BookkeriVetojen määräP-%panoksia yhteensä
1.Bet36593103.775,663.45
2.Veikkaus80102.757,878.63
3.Coolbet40103.2612,673.80
4.Unibet26103.8113,746.50
5.Pinnacle18101.1218,728.60
6.Leovegas1589.71789.50
7.Betsafe15119.311,612.50
8.Royal Panda664.44380.00
9.ComeOn!6101.7310,853.30
10.Expekt5159.31204.20
11.Marathonbet5103.03358.20
12.Betsson5114.06892.30
13.Nordicbet4107.163,388.80
14.Legolasbet297.79196.00
15.LVBET290.4057.00
16.Gambola290.3823.50
17.Optibet140.0022.00
18.Sbobet190.24137.00
19.Pokerstars1185.001.00
Artikkelit Ampumahiihto

Ampumahiihdon MM-kisat väliraportti

Artikkelikuvassa normaalimatkan hallitseva kuningatar Öberg. Aika lähellä oli, että otsikossa lukisi sanan "väli" sijasta "loppu". Tietenkin syystä, että vihjeet on osunut surkeasti. Aikaa on kyllä mennyt kaikki mitä on ollut. Tajusin juuri, etten ole viikkoon käynytkään kasinoilla vaikka niiltä on tullut jopa talletusbonustarjouksia mitä yleensä ei tule. Kaikki jäi käyttämättä…

Käyttäjän blogi vol 4

Ampumahiihdon MM-kisat osa 3 lisää statistiikkaa

Käyttäjän blogi vol 4

Ampumahiihdon MM-kisat 13.2 - 23.2.2020

Käyttäjän blogi vol 4
Lue kaikki artikkelit

Ampumahiihto on yksi suosituimpia talviurheilulajeja niin yleisön kuin vedonlyöjien keskuudessa. Keski-Euroopassa ampumahiihto on seuratumpi laji kuin pohjoismaiset hiihtolajit maastohiihto, mäkihyppy ja yhdistetty.

Sivustollamme toimii useita ampumahiihtovihjaajia. Pinon legendaarinen ampumahiihtokone on antanut hyviä arvioita useamman vuoden ajan ja nyt kauden 2019/2020 kaudesta lähtien myös Ristikakkosen seurantaan. Lisäksi nimimerkin latemani ja JDF ovat aktiivisia ampumahiihtovihjaajia. Ampumahiihtovedonlyönnissä on tärkeää osata yhdistää urheilijoiden hiihtokyvyt heidän ammuntaprosentteihinsa ja muodostaa näiden perusteella todennäköisyysarviot. On sanomattakin selvää, että ampumahiihdossa varianssi näyttelee suurempaa osaa kuin maastohiihdossa ja useimmissa muissa yksilölajeissa ja yllätykset eivät ole niin harvinaisia. Lisäksi sakko on eriarvoinen eri ampumahiihdon matkoilla; normaalimatkalla aikaan lisätään suoraan minuutti, kun taas muilla matkoilla joutuu sakkokierrokselle, jonka pituus suhteessa kokonaismatkaan vaihtelee sprintin, pikakilpailun ja yhteislähdön välillä. Viestissä oman aspektinsa tuovat puolestaan varapanokset. Suosittelemme siis excel-sulkeisia ampumaprosentteineen ja hiihtoaikoineen kaikilla ammattimaisesti ampumahiihtovedonlyöntiin suhtautuville.

Live-vedonlyöntiä tarjotaan ampumahiihtoon kiitettävästi varsinkin arvokisoihin ja livevedossa usein löytyy parhaat kohteet lajiin kuin lajiin. Ristikaksi listaa parhaimmat vedonvälittäjät ja voit tsekata listauksen täältä sekä parhaat vedonlyöntibonukset puolestaan tästä linkistä. Ampumahiihtoon liittyviä artikkeleitamme voit lukea tältä lajisivulta, kuten myös kaikki ampumahiihtovihjeet sekä vihjeiden tilastot kootusti tältä sivulta

Vastaa